Farmax Bİyoteknolojİ A.Ş.

 


Farmax Bioteknoloji A.Ş.; Eczacılık mesleğine uzun yıllarını vermiş olan bir grup arkadaşımızın özverili çalışmaları ve akademik alandan aldıkları bilimsel desteklerle oluşturduğu üretimi esas alan bir şirkettir. Bu arkadaşlarımız fikir ve görüşlerini almak için görüştükleri meslektaşlarıyla 2015 yılı boyunca defalarca birlikteliğin önemi, bilgi ve becerinin üretime dönüştürülmesi konusunda istişarelerde bulundu. Gıda takviyeleri alanında eczacılık ve insan sağlığıyla ilgisi olmayan birçok üreticinin piyasada olduğu da acı bir gerçektir. Bu gerçeğin farkında olan çok geniş bir eczacı grubun ortağı olduğu şirketimiz 2016 yılı Ağustos ayında ilk ürünlerini verdi. Omega kapsül ve şuruplarıyla çörekotu kapsüllerimiz Ağustos ayı ortalarında değerli meslektaşkarımızın satış noktaları olan eczanelerine ulaşmış bulunmaktadır. Çabalarımız meyvelerini verirken çekirdek istişare kurulumuzun üretimin tüm aşamalarında bulunarak kalite ve hijyen kurallarının nasıl uygulandığını bizzat takip ettiğini de belirtelim. Ayrıca tüm bu çalışmalar yürütülürken 5 adet daha ürün ruhsatının alındığı müjdesini de vermiş olmanın gururunu değerli meslektaşlarımızla paylaşmak isteriz. Gerçekleştirilen bu faaliyetlerin tamamı beraberce yürüdüğümüz arkadaşlarımızın verdiği özgüvenle gerçekleşti. Emin adımlarla ilerleyerek hedeflerimizi piyasamızın en güvenilir, tüketicilerimizin en maximum faydaya ulaştığı noktalara taşımaya çalışacağız. En önemlisi baştan beri üzerinde hassasiyetle durduğumuz helal normları konusunda ve sertifikalandırma hususunda başta tarım bakanlığı ve paydaş diğer kurumlarla istişarelerimizi yaparken üretimde kullandığımız envanterlerimizin helalliğine de son derece dikkat ettiğimizi de belirtmek isteriz. Şirketimizin üretim yaptırdığı kurumun hem Türkiyemizde hem de uluslararası alanda denetleyici kurumlar tarafından başarı ödülleri ve sertifikaları aldığını da ifade etmek gerekir. Değerli ortak ve meslektaşlarımızın özverili çalışmaları, daha iyiye ulaşmanın bağlı olduğumuz değerler noktasında bir zorunluluk olduğu bilinciyle şirketimizin daha nice başarı hikayeleri ortaya koyacağına inanıyoruz. Doğru bilgi ve nitelikli eğitim başarının en önemli unsurlarıdır. Bu gerçekten hareketle beraberliğimizi yürüttüğümüz eczacı dostlarımızın ve teknisyen arkadaşlarımızın hem ürünlerimizle hem de meslekle ilgili bilgilerinin artırılması, yeni konsept ve gelişmeler konusunda aydınlatılması için eğitim faaliyetleri planlayan ve uygulayan bir yapı olacağımızın bilgisini de paylaşmak isteriz. Bunları gerçekleştirirken hem içimizdeki yetenek ve değerlerden hem de mesleğimize katkılar sunan kurum ve kişilerden faydalanmanın bir zaruret olduğuna inanıyoruz.

Misyonumuz

Gönül ve iş ortaklarımız olan meslektaşlarımızın bilgi ve iş tecrübelerimden elde ettiğimiz güçle oluşturduğumuz bu yapıyı, hep birlikte sektörün vazgeçilmezleri arasına taşımaktır. Bu iddaamızı eczacılık fakültelerindeki hocalarımızdan aldığımız bilimsel destek ve danışmanlık hizmetiyle meslek erbabı dostlarımızın ortaya koyacakları üstün çabalarla gerçekleştireceğiz. Dünyanın en zengin endemik bitki florasına sahip olan ülkemizin kaynaklarını değerlendirerek hem ülkemize hemde sektörümze anlamlı katkılarda bulunmuş olacağız.

Vizyonumuz

Şirketimizi ilaç, gıda takviyeleri ve geleneksel tıbbi ürünler alanında özgün ve etkili kılmak, ürün kalitesiyle paydaşları arasında seçkin bir konuma getirmektir.

Değerlerimiz

• İnsana, çevreye ve yasalara saygılı olmak, sosyal, politik ve kültürel değerlere saygı göstermek,

• Yasalara ve iş etiğine uygun hareket etmek, şeffaf yönetim anlayışına sahip olmak,

• Ürün ve hizmetlerimizi müşteri beklentileri doğrultusunda hızla hayata geçirmek ve iş sürekliliğini sağlamaktır.

Farmax Kalitesi ile Güvenli ve Risksiz Alışveriş

Bitkisel ürün üretim firmasi olan Farmax Biyoteknoloji A.Ş.; Naturmax markası adı altinda ilk üretimlerine başladı. Piyasaya iddaalı bir şekilde girmeyi hedefleyen Naturmax ürünleriyle “kaliteli doğal ürünler” üretme ilkesiyle tüm Türkiye genelinde "Sadece eczanelerde” satılacaktır.

Üretİm ve Kalİte PolİTİkamız

Farmax biyoteknoloji A.Ş. nin ürettiği NATURMAX marka ürünler İstanbul Bezm-i Alem Üniversitesi tarafından analiz edilerek, kalite kontrol testlerinden geçmiştir ve Helal sertifikalarına sahiptir.